wtorek, 26 marca 2019

Wyszywanki Eli Żórawskiej-Dobrowolskiej - powtórzenie

niedziela, 2 stycznia 2011

Ten wpis pojawił się pierwszy raz 2 stycznia 2011 roku razem z galerią obrazków. Ponieważ galeria znikła, powtarzam całość, dołączając ilustracje w inny sposób.

Dobrze, że się spotkaliśmy z Elą. Ela, ucząca w klasach początkowych, chętnie wśród nas przebywała i dawała się wciągnąć w nasze zabawy i szaleństwa. Jej prace pokazują bardzo dobitnie, że matematyczne pomysły mogą być świetnym estetycznym punktem startu do działań plastycznych i artystycznych.
Mam nadzieję, że utracony kontakt uda się nam nawiązać.Oto jak Ela otwierała swoją wirtualną galerię na dawnej stronie internetowej Grupy Warsztat Otwarty:
"Tworzeniem prac plastycznych zajmuję się nieprofesjonalnie już od kilkudziesięciu lat. Zawsze lubiłam malować pejzaże oraz utrwalać piękno otaczającej przyrody. Początkowo malowałam akwarele, później farbami na szkle. Od roku 1997, kiedy na ogólnopolskiej konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki poznałam ciekawą metodę malowania nitką, w całości poświęciłam się tej pasji. Wykonałam tą techniką około 150 obrazów. Swoje doświadczenia dotyczące malowania nitką oraz ABC podstaw nietypowych wyszywanek opisałam w przystępny, barwny i obrazowy sposób w książce pt. "Nitką malowane. ABC wyszywania", która została wydana przez Wydawnictwo "NOWIK" w Opolu w 2003 r. W galerii przedstawiona jest część moich prac (obrazów)."
Okładka książki Eli
i zawartość galerii:Podrzucił warsztatowiec Janek

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza